Detoxikační čaj – kombinace bylinek podpoří i hubnutí

Složení bylinného odtučňovacího čaje zajišťuje řadu významných funkcí od spalování tuků, odbourávání zadržené vody z těla (lymfatický systém), úpravy pitného režimu až po detoxikaci.

Vybrali jsme některé z účinků bylin, které pro nás připravila příroda.

 

1)     Zelený čaj – zmírňuje chutě na sladké a jídlo obecně.  Výhodné je jeho pití před fyzickou aktivitou, kdy zvyšuje spalování tuků. Zelený čaj obsahuje Epigalokatechingalát (EGCG).

EGCG chrání tělo před vznikem nádorů a zabraňuje tvorbě a vrůstání cév do nádorů.

 

2)     Maté – má stimulační a povzbuzující účinky zejména na mozkové buňky. Vědecké výzkumy také prokázaly, že popíjení čaje maté zvyšuje imunitu, detoxikuje organismus, zpomaluje stárnutí, snižuje příznaky alergií, reguluje trávení a snižuje tělesnou teplotu.

Zahání hlad, proto se doporučuje při redukčních dietách.

 

3)     Kůra Lapacho – protinádorový účinek. Tlumí rozvoj leukémie, pomáhá léčit nejrůznější disharmonie v těle, například po chemoterapii, ozařování či užívání psychofarmak. Odstraňuje z organismu těžké kovy, normalizuje činnost vnitřních orgánů, jako jsou slezina, ledviny, játra. Lapacho pomáhá ničit mikroorganismy, které vyvolávají infekční choroby, od malárie po běžné afty. Výhodné je jeho užívání při astmatu, horečkách, bronchitidě, zánětech, revmatických potížích, kožních neduzích a mykózách, při diabetu, skleróze, Parkinsonově chorobě, revmatismu, sexuálních potížích, chudokrevnosti, atd. Čaj Lapacho všeobecně pomáhá odvádět z organismu jedy,  nečistoty a je vhodný pro ulehčení látkové výměny a k regeneraci jater a při hubnutí.

 

4)     Kopřiva - čistí, detoxikuje. Má posilující a antirevmatické účinky, snižuje krevní tlak, používá se u dny a aterosklerózy. Kopřiva působí antisepticky. Je vhodná pro diabetiky, jelikož snižuje hladinu krevního cukru. Podporuje trávení, působí dobře na žaludek,  játra, vylučování žluči a vyprazdňování střev. Kopřiva je vhodná také při chudokrevnosti na podporu krvetvorby, čistí krev. Pomáhá při vnitřním krvácení. Léčí močové a dýchací orgány. Vysušuje sliznice a tím učí pít.

 

5)     Citrónová tráva – má antioxidační, antibakteriální, antivirové, antiseptické a antimykotické účinky. Zamezuje množení plísní, virů, bakterií a pomáhá k odstraňování kandidóz (kvasinkové onemocnění). Harmonizuje centrální nervový a lymfatický systém. Posiluje krevní oběhový systém a  čistí jej. Příznivě působí na krevní tlak, optimalizuje hladinu cukru v krvi. Její antioxidační účinky zpomalují stárnutí buněk.

 

6)     Lékořice -  podporuje játra v odbourávání toxinů, ovlivňuje vylučování moči. Má antioxidační účinky, snižuje srážlivost a cholesterol. 

 

7)     Roibos - rooibos napomáhá vypořádat se s nervovým vypětím, alergiemi a trávícími obtížemi.  

 

  

Příprava čaje:

1 čajová lžička na 0,5l vroucí vody, nechat louhovat cca 5-7 minut. Popíjíme teplý nebo chlazený.

 

Upozornění:

Pro přípravu čaje vybírejte vhodné suroviny v biokvalitě nejlépe s historií původu. (není žádoucí, zalít si čaj vyrobený např. z kopřivy, která rostla u cesty).

 

Detoxikační bylinný čaj k zakoupení: tel.: (+420) 724 853 626, (+420) 724 853 627

info@centrumvitalitynadlani.cz

 

pdf_down_load.png

Detoxikační čaj – kombinace bylinek podpoří i hubnutí.pdf

 

 

Konzultace s výživovým poradcem

Více informací

 

 

Další články magazínu

Magazín o hubnutí, zdravém životním stylu, zdraví a prevenci. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám poradíme. Také se můžete objednat na rozbor jídelníčku s osobní konzultaci.

Zkušenosti, rady a návody ...
#
Záznam vysílání DVTV s viroložkou Hanou Zelenou nejen o Koronaviru
#
Pokud Vás nikdo nekritizuje, pak to teprve přijde. Kritici nám prokazují tu nejlepší službu. Zocelují nás!
#
Hledáte vhodný cvik ke svému věku či zdravotnímu omezení? Inspirujte se instruktážními videi, kde se naučíte, jak můžete vytvářet pohyb či zpevnit svaly.…
#
Čas od času udělá každý drobnou dietní chybičku. Chcete vědět, jak hřešit tak, aby tyto drobné chybičky neovlivnily Vaše výsledky? Je to jednoduché, když se…
#
Zajímá Vás které potraviny Vám pomůžou lépe zvládat chladné počasí? Obrázkové tipy pro Vás!
#
Ve školách si děti opět mohou koupit např. bagetu. Někdo vyhlášku uvítal, jiný odsoudil. My jsme však přesvědčeni, že vše začíná výchovou a vedením ke zdravému…
#
Pravidla zdravého hubnutí jsou velmi aktuální témata dnešní doby. Proto se v tomto článku budeme zabývat tím, co hubnutí přináší, ale jakých chyb se lidé při…
#
Nedostatek vlákniny ve stravě a špatné stravovací návyky jsou jedním z faktorů zvyšujících riziko vzniku rakoviny.
#
Zhubněte svaly, tuky si nechte na horší časy… Prověřené rady, které Vás zaručeně dovedou k jo-jo efektu. Vybral jsem 7 nejlepších rad jak zhubnout a opět…
#
Kdo by neměl rád sezónu grilování? Proto jsme pro Vás připravili pár tipů a receptů, které by Vám mohly přijít vhod.
#
Máte rádi kávu? Kolik šálků za den vypijete? Je pro nás prospěšná nebo nám škodí? Kde ještě se můžeme setkat s kofeinem a jaké má účinky na lidské zdraví?
#
Rovnováha mezi kyselinami a zásadami = klíč ke zdraví Acidobazická rovnováha vyjadřuje poměr mezi kyselinami a zásaditými minerály v našem organismu. Udává se v…
#
Vybrali jsme pro Vás 5 tipů, jak v letním období zhubnout. Dozvíte se jak zvládnout dovolenou, grilování, návštěvy, co jíst v létě a nepřibrat.
#
MÁK = SKVĚLÝ ZDROJ VÁPNÍKU, BÍLKOVIN A VLÁKNINY… Bílkoviny z máku poslouží jako základní stavební kámen pro naše tkáně a svaly. Vláknina potěší naše střeva a…
#
Každých 10 let se náš organismus zanáší jedním až půldruhým kilogramem toxických látek!
#
Hodně štěstí při hubnutí, pevné zdraví a osobní pohody v novém roce Vám přejí Jiří Gavar  výživový poradce a MUDr. Iva Macháčková - celostní medicína.
#
Mnoho lidí usiluje o změnu, často jim však předsevzetí nevydrží déle než 14 dní, pojďme se podívat proč.

Mohlo by Vás zajímat

Zdravé recepty
Výzva pro milovníky melounu. Zužitkujte meloun na maximum.
Recept ze svíčkové. Marinovaný steak na japonský způsob.
Zajímavá alternativa rostlinného mléka.

Akce

Příběh