Hubnutí na trampolíně

Trampolína je skvělá zábava pro děti nebo výborný pomocník při hubnutí. Zahoďte stud a pojďte si zacvičit. Na trampolíně procvičíte i svaly, o kterých možná nevíte, že je máte. Skákání na trampolíně je šetrnější na klouby než běhání a navíc prospívá i našemu srdci.

Kondiční trénink a posílení zdraví

Aktivujte své svaly, které běžně nepoužíváte, uvolněte mysl, zbavte se stresu. Skákáním na trampolíně pozitivně ovlivňujete krevní oběh i lymfatický systém.  Studie prokázaly, že skákání na trampolíně nahoru a dolů doplněné krátkým stavem beztíže s mírným přetížením při odrazu zvyšuje aktivitu lymfatického systému. Díky aktivovanému lymfatickému systému budete vyplavovat toxické látky z organismu, zlepšíte vitalitu svých plic, srdce a posílíte imunitu.

Sedavé zaměstnání a koukání do monitoru, bývá častou příčinou bolesti krční páteře i migrén. Tím, že zařadíte pravidelné cvičení, posílíte inkriminovanou oblast krční páteře.

Ploché bříško a pevný zadek

Pokud chcete zpevnit zadek a mít ploché bříško, ale nebaví Vás cvičení v posilovně, zkuste skákání na trampolíně.  Nejde to však dělat nahodile. Pokud očekáváte výsledky, musíte pro to udělat něco víc než 1x za měsíc skákat na trampolíně nebo se o víkendu  projet na kole.

3x týdně po 20 minutách skákání na trampolíně + úprava stravy, pro maximální výsledky!

Rada pro začátečníky

Vždy začněte pozvolna! Na začátek je důležité se dobře zahřát. Skákejte a nevymýšlejte žádné složité pohyby, ani přemety. Po 5 až 10 minutách se protáhněte. Zařazením strečinku předejdete zbytečným zraněním, např. nataženým šlachám, apod.

Pokud na trampolíně začínáte, doporučujeme skákat pouze 5 až 10 minut pro první den. Druhý den cvičení zopakujte a třetí den, už můžete pomalinku přidávat na čase, který skákání budete věnovat.

Přestože skákání vypadá nevinně, mohlo by dojít k přetrénování některých partií, které jste doposud používali minimálně. V případě, že jste aktivní sportovec, tak již znáte své limity a můžete do toho jít s větším nasazením.

Cvičení vždy zakončete důkladným protažením. Předejdete tak do budoucna zkráceným šlachám a horší ohebnosti!

 

Trampolína jako alternativa k běhání nebo plavání

Kondičním skákáním na trampolíně můžete doplnit běhání nebo plavání. Skákání nezatěžuje tolik kolena, ani kotníky jako běhání, proto může být i vhodnější pro osoby s větší váhou. Energie, kterou spálíte je srovnatelná se spálenou energií při běhání. Skákáním aktivujete i pozitivní náladu, při výskoku totiž prožíváme zlomek vteřiny ve stavu beztíže, podobně jako když jsme při plavání nadnášeni vodou.

 

Procvičte rovnováhu, kreativitu a zbavte se stresu

Při skákání na trampolíně, zejména při odrazu je důležité udržet rovnováhu. Do cvičení se zapojí svaly nohou, břišní svaly, zádové svaly a navíc balancujete i rukama, (ramenní svaly, trapézové, atd..) Na internetu je mnoho cviků pro začátečníky i pro pokročilé. Zapojte však svou kreativitu a nebojte se experimentovat sami. Mějte však na mysli, že na prvním místě je Vaše zdraví. Pokud si něčím nejste jisti, pak to raději nedělejte!

 

Po chvílích cvičení zcela jistě zažijete radost, při vyplavení endorfinů tzv. hormonech  štěstí.

 

Konzultace s výživovým poradcem

Více informací

 

 

Další články magazínu

Magazín o hubnutí, zdravém životním stylu, zdraví a prevenci. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám poradíme. Také se můžete objednat na rozbor jídelníčku s osobní konzultaci.

Zkušenosti, rady a návody ...
#
Trampolína je skvělá zábava pro děti nebo výborný pomocník při hubnutí. Zahoďte stud a pojďte si zacvičit. Na trampolíně procvičíte i svaly, o kterých možná…
#
Uberte tempo, hlídejte si přísun tekutin, vyhýbejte se přímému slunci, používejte ochranu pokožky a hlavy. Přečtěte si konkrétní rady doporučované odborníky.
#
Pokud chcete mít krásnou figuru a zpomalit stárnutí, zařaďte pohyb do svých rituálů. Dozvíte se, co udělat pro ploché bříško, pevný zadeček a pevná ňadra.
#
Upečte si zdravého velikonočního beránka nebo se nechte inspirovat chutnými recepty. Připravte si zdravou svačinku nebo večeři z vajíček, aby se vám doma…
#
Chci zhubnout, co mám udělat jako krok č.1?
#
Dobře fungující imunitní systém ovlivňuje kvalitu našeho života a na druhé straně právě náš životní styl (co jíme, zda žijeme ve stresu, sportujeme, kde žijeme,…
#
Koukáte často do počítače? Obrázek monitoru ovlivňuje náš den i náladu... Motivujte se, inspirujte se, relaxujte, zpříjemněte si chvíle koukání do monitoru na…
#
Složení bylinného odtučňovacího čaje zajišťuje řadu významných funkcí od spalování tuků, odbourávání zadržené vody z těla (lymfatický systém), úpravy pitného…
#
Záznam pořadu "Dobré ráno" ze 7.1.2016, kde se řešily otázky zdravého hubnutí, která dieta je či není vhodná, atd. Hostem pořadu byl MUDr.Igor Bukovský, PhD.a…
#
Intoxikovaný organismus, nedostatek živin, hektický způsob života a stres. Tyto a další faktory ovlivňují náš imunitní systém a zdraví.
#
Těhotenství a přirozený porod hrají významnou úlohu v životě ženy i miminka. Jak se na toto období připravit a vše zdárně zvládnout si přiblížíme v následujícím…
#
Netradiční článek o aktivitách v přírodě … Chodíte rádi do přírody? Máte rádi procházky v lese, kolem řeky nebo jen tak přes louku?
#
Připravili jsme pro Vás řadu receptů nejen na hubnutí. V letním období můžeme využívat rozmanitost přírody, kdy ovoce i zelenina jsou krásně barevné a navíc…
#
Dětí s nadváhou a obézních stále přibývá. Díky špatným stravovacím návykům a nadváze trpí právě děti často nemocemi dospělých.
#
Jakých chyb se rodiče při přípravě svačin dopouštějí nejčastěji? Jak přimět dítě, aby jedlo zdravěji a kvalitněji? Jaké potraviny by se v jídelníčku u…
#
Fyzická aktivita byla dříve naprosto přirozená každému člověku, nyní v přetechnizovaném světě, bychom neměli na fyzickou aktivitu zapomínat. Významně ovlivňuje…
#
Překyselení organismu je jedna z hlavních příčin vzniku nemocí.
#
V Ostravě Mariánských Horách v současné době vrcholí přípravy nových prostor.
#
5 tipů na hubnutí. Vykročte tou správnou nohou, ale s úsměvem... (video)

Mohlo by Vás zajímat

Zdravé recepty
Rychlé jídlo pro milovníky brambor. Jako příloha nebo hlavní jídlo.
Vyzkoušejte hovězí maso se žampióny. Hovězí maso obsahuje železo, které je důležité pro přenos kyslíku v našem organismu. Doporučujeme rovněž při hubnutí.
Recept pro milovníky mozzarelly a šunky.

Akce

Připravujeme...

Příběh