Proč právě sportovní výživa?

U každého sportovce i (ne)sportovce hraje významnou úlohu při regeneraci organismu právě výživa.

Sportovní výživa je velmi rozsáhlé téma. Na této stránce se Vám budeme snažit přiblížit okrajově směry a zákoutí, kterými se zabýváme.

Spalování tuků a tvarování postavy
Ze zkušenosti víme, že řada lidí se snaží hubnout či tvarovat postavu právě návštěvou ve fitness centru. Z toho důvodu je důležité mít správné informace, které mohou pomoci zvýšit efektivitu vynaloženého úsilí. K zásadním informacím rozhodně patří znát co jíst a pít před fyzickou aktivitou, během ní a po. Základem je rovněž správně nastavit suplementy pro kvalitní regeneraci. Pomůže i povědomí, které spalovače či bylinky zařadit a v jaký čas, popř. ve kterém období cvičení. Jsme schopni nastavit program na míru tak, abychom docílili maximálního spalování tuků při hubnutí a přitom chránili svaly a měli dostatek energie, to vše bez pocitu hladu.

 

Odbourávání kyseliny mléčné
Kyselina mléčná zatěžuje náš organismus. Bohužel si ji právě vytváříme zvýšenou fyzickou aktivitou. Nadmíra kyseliny mléčné umocňuje tzv. svalovou horečku, která provází především sportovce v oblasti silových sportů jako je fitness, kulturistika, vzpírání, ale můžeme se s ní setkat rovněž i u vytrvalostních či kondičních sportů např. u vytrvalostních běžců, sprinterů, také v turistice, apod. Dosahujeme výborných výsledků i v oblasti národních sportů jako je hokej či fotbal.

Čtěte dál v článku o překyselení organismu.

 

Vyživení a ochrana kloubů
Téměř každý sport zatěžuje klouby. Z toho důvodu je důležitá ochrana a péče o naše klouby. Řada kondičních i vrcholových sportů právě řeší problémy v pozdějším věku. Kdy špatně fungující kloub sebou nese řadu omezení a někdy i přímo sportovní stopku. Třemi základními kroky docílíme maximální prevence či regenerace kloubů. Základem je optimální pH organismu, předejdeme tak zbytečnému poškození chrupavek vlivem překyselení organismu. Dalším krokem je doplnění štěpeného kolagenu společně s dalšími chondroprotektivy a komplexem důležitých vitamínů, díky nimž bude regenerace probíhat komplexněji. Vše jsme schopni zakomponovat do formy přijatelné našim organismem a tím docílíme maximální výtěžnost z ucelené kloubní výživy. Při extrémní zátěži nebo v případě poúrazové regeneraci, můžeme doplnit o růstové faktory

 

Podpora nárůstu síly a zlepšení výkonu
Pokud si myslíte, že bez chemie to nejde, nechte se přesvědčit našimi zkušenostmi. Programy, které sestavujeme, jsou založeny na přírodní bázi. Možná nedosáhnete takových výsledků jako používání zakázaných látek, ale odměnou Vám však bude mimo vyššího výkonu a lepší kondice ještě zocelené zdraví. Jeden z principů vyššího výkonu je regenerace kapilárního systému, kdy zlepšíme transport živin a kyslíku do organismu.

 

Urychlení regenerace a hojení
Každý sportovec ví, že bez kvalitní regenerace to prostě nejde. Základní složky stravy jsou sacharidy, tuky, bílkoviny. Dále musíme dbát na dostatečný přísun vitamínů, minerálů, stopových prvků. Důležitou skupinou jsou rovněž enzymy, aminokyseliny, růstové faktory. Musíme mít optimálně vyladěný pitný režim a to hlavní je i doba odpočinku.

 

Regenerace po úrazech, před a po operacemi
Úrazy a operace jsou nepříjemnou záležitostí, kterou nemá nikdo rád, a sportovci obzvláště. V případě úrazu, či plánované operace je důležité nastavit správně rekonvalescenci, kterou ovlivňuje hlavně správná volba jídelníčku, eliminace stimulantů jako je alkohol, tučné, mastné jídla, sladkosti, výrobky z bílé mouky apod. Významnou roli zde hrají potravinové doplňky pro urychlení hojivosti tkání, šlach. Významnými prky jsou např. křemík, růstové faktory, vitamíny řady B, vitamín C. a další.

Imunitní systém v době tréninku a na soutěži
Představte si, že jedenáct měsíců v roce dřete na to, aby jste mohli porovnat své síly se soupeři. A právě těsně před soutěží Vás potká nečekaná viróza a síla a stoprocentní výkon je ta tam! Právě v tomto důležitém období jsme schopni nastavit optimální program pro zúročení Vaší dřiny.

Imunita je velmi složitý a komplexní systém.

 

Zlepšení vstřebávání živin
Využíváme jednoduché principy k tomu, jak zajistit vyšší účinnost vstřebávání živin z přijímané potravy a suplementů. Základním předpokladem je detoxikace tenkého střeva a regenerace sliznic.

 

Eliminace stresu před soutěží
Stres a nervozita, výrazným způsobem ovlivňuje sportovní výkon. Řada sportovců se usilovně připravuje na svůj důležitý den „D“, který právě díky stresu může být ohrožen. Eliminací stresových faktorů a neutralizací důsledků oxidačního stresu jsme schopni docílit nerušených výkonů. Pomocí vhodných doplňků umíme nastavit režim tak, aby Vaše motorické schopnosti a soustředěnost byli na velmi vysoké úrovni.

Mohlo by Vás zajímat: jak a proč eliminovat stres.

 

Konzultace s výživovým poradcem

Více informací

 

 

Další články magazínu

Magazín o hubnutí, zdravém životním stylu, zdraví a prevenci. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám poradíme. Také se můžete objednat na rozbor jídelníčku s osobní konzultaci.

Zkušenosti, rady a návody ...
#
Záznam vysílání DVTV s viroložkou Hanou Zelenou nejen o Koronaviru
#
Pokud Vás nikdo nekritizuje, pak to teprve přijde. Kritici nám prokazují tu nejlepší službu. Zocelují nás!
#
Hledáte vhodný cvik ke svému věku či zdravotnímu omezení? Inspirujte se instruktážními videi, kde se naučíte, jak můžete vytvářet pohyb či zpevnit svaly.…
#
Čas od času udělá každý drobnou dietní chybičku. Chcete vědět, jak hřešit tak, aby tyto drobné chybičky neovlivnily Vaše výsledky? Je to jednoduché, když se…
#
Zajímá Vás které potraviny Vám pomůžou lépe zvládat chladné počasí? Obrázkové tipy pro Vás!
#
Ve školách si děti opět mohou koupit např. bagetu. Někdo vyhlášku uvítal, jiný odsoudil. My jsme však přesvědčeni, že vše začíná výchovou a vedením ke zdravému…
#
Pravidla zdravého hubnutí jsou velmi aktuální témata dnešní doby. Proto se v tomto článku budeme zabývat tím, co hubnutí přináší, ale jakých chyb se lidé při…
#
Nedostatek vlákniny ve stravě a špatné stravovací návyky jsou jedním z faktorů zvyšujících riziko vzniku rakoviny.
#
Zhubněte svaly, tuky si nechte na horší časy… Prověřené rady, které Vás zaručeně dovedou k jo-jo efektu. Vybral jsem 7 nejlepších rad jak zhubnout a opět…
#
Kdo by neměl rád sezónu grilování? Proto jsme pro Vás připravili pár tipů a receptů, které by Vám mohly přijít vhod.
#
Máte rádi kávu? Kolik šálků za den vypijete? Je pro nás prospěšná nebo nám škodí? Kde ještě se můžeme setkat s kofeinem a jaké má účinky na lidské zdraví?
#
Rovnováha mezi kyselinami a zásadami = klíč ke zdraví Acidobazická rovnováha vyjadřuje poměr mezi kyselinami a zásaditými minerály v našem organismu. Udává se v…
#
Vybrali jsme pro Vás 5 tipů, jak v letním období zhubnout. Dozvíte se jak zvládnout dovolenou, grilování, návštěvy, co jíst v létě a nepřibrat.
#
MÁK = SKVĚLÝ ZDROJ VÁPNÍKU, BÍLKOVIN A VLÁKNINY… Bílkoviny z máku poslouží jako základní stavební kámen pro naše tkáně a svaly. Vláknina potěší naše střeva a…
#
Každých 10 let se náš organismus zanáší jedním až půldruhým kilogramem toxických látek!
#
Hodně štěstí při hubnutí, pevné zdraví a osobní pohody v novém roce Vám přejí Jiří Gavar  výživový poradce a MUDr. Iva Macháčková - celostní medicína.
#
Mnoho lidí usiluje o změnu, často jim však předsevzetí nevydrží déle než 14 dní, pojďme se podívat proč.

Mohlo by Vás zajímat

Zdravé recepty
Restované kuřecí prsíčka s jogurtovým dresingem a rýží.
Tak jako k Vánocům patří kapr, tak má své pevné místo beránek u velikonočního stolu. Letos jsme pro Vás připravili beránka zdravěji.
Bylinková studená mrkvová polévka. Ideální jídlo v letním období. Také je velmi výhodná tam, kde není možnost vařit, ale lze si jídlo připravit dopředu.

Akce

Příběh