O nás

Jmenuji se Jirka Gavar a v roce 2005 jsem se stal zakladatelem Centra Vitality Na Dlani. Ale jak k tomu vlastně došlo? Jiri_Gavar.PNG

Můj příběh začal už v roce 13 před kristem, kdy jsem o hubnutí a zdravém životním stylu obecně neměl ani páru. Co jsem ale měl, byl permanentní stres a zdravotní potíže, které vyústily ve vředy na dvanáctníku. A jak už to tak u vředů bývá, úleva přichází po jídle a po jídle přicházejí špeky. Tedy ne po každém, ale po tom, co jsem jedl já ano. S krásnou vahou 86 kg jsem byl opravdu k sežrání. A když vezmete v potaz, že měřím úctyhodných 166 cm (mami a tati dík J ), tak musíte uznat, že to byl opravdu zážitek pro mladého kluka, jít někam na koupák. Od doktorů se mi pomoci nedostalo, pokud tedy neberu jako radu to, že vředy jsou na celý a že se s tím mám smířit.

Začal jsem tedy hledat různá jiná, dnes by se řeklo alternativní, řešení. V době bez internetu a dalších vymožeností. Poslouchal sem sousedy, četl knihy, vyzkoušel kde co nožného i nemožného (tady se ukazuje, že vše je možné, když opravdu chcete), často sem si i přitížil, až přišla moje babička, spráskla ruce a názorně mi předvedla, že starší mají vždy pravdu a mají se poslouchat. Její generacemi prověřené lidové léčitelství zabralo!!! Babičkám (i dědečkům) budiž chvála.

V roce 1997 jsem nastoupil na vojnu. Tento rok si všichni jistě pamatujeme. Povodně byly snad všude.  Nás vojáky nasadili do těch nejpostiženějších míst a tam, vlivem celodenní tvrdé práce šla dolů i má váha. Dnes už vím, že není problém zhubnout, ale zhubnout zdravě a ještě si váhu udržet byl pro mne oříšek. Po návratu z vojny sem tedy hledal způsob, jak si váhu udržet a zvolil jsem tvrdé tréninky ve fitku. To jsem stále nic netušil o správné a zdravé stravě a tak na sebe zdravotní problémy nenechaly dlouho čekat a já byl nucen přestat cvičit. Absence pohybu a stále stejné stravovací návyky vedly k tomu, že jsem opět nabral snad i to, co zhubl soused.

Začal jsem tedy opět hledat a hledal jsem tak dlouho, až jsem našel. Klíč je ve správné výživě, jejím rozložení, v zastoupení jednotlivých složek, jako jsou vitamíny, minerály, bílkoviny, sacharidy, tuky (ano, i tuky a cukry jsou pro nás nezbytně potřebné), …

A musím říct, že jsem měl opravdu veliké štěstí na lidi, kteří mne mou cestou za zdravím a vysněnou postavou vedli. Díky jejich pomoci a tím nemám na mysli jen výživové poradce, ale i doktory na správném místě, jsem si vyřešil zdraví a i váhu. A co bylo nejdůležitější, oboje mi zůstalo.

Byl jsem nadšený, šťastný, spokojený a chtěl se se světem podělit o vše, co jsem se na své cestě naučil a tak vznikla myšlenka na Centrum Vitality Na Dlani, kde by se lidi mohli dozvědět o zdravém životním stylu a o tom, jak být spokojenější a šťastnější. I dnes, v době, kdy píšu tento svůj příběh, je mi 40 let, měřím stále stejně a váhu mám také stále takovou, jakou chci.

 

Udělal jsem si tedy (velmi intenzivní a obsáhlý) kurz výživového poradce, spojil ho se vším, co znám a co jsem si u sebe a svých blízkých ověřil a předávám své zkušenosti dál.

Filozofie Centra Vitality Na Dlani není škatulkování do tabulek a otrocké dodržování něčeho, co vás tak leda otráví. Ke každému, kdo k nám přijde, přistupujeme jako k individualitě, což znamená, že respektujeme jeho názory, jeho životní styl i to, s čím k nám přichází. Postupnými a jednoduchými kroky učíme lidi, aby si do budoucna uměli nastavit sami svůj režim tak, aby stále vyhovoval jejich aktuálním potřebám a i po letech zůstáváme rádi v kontaktu a jsme kdykoli připraveni poradit či podat pomocnou ruku.

Mezi naše pilíře patří stále výživové poradenství, čímž ale nemáme na mysli jen redukci váhy, ale kvalitnější a zdravější život obecně. To by ale nešlo bez pomoci ostatních odborníků. Spolupracujeme tedy s lékaři v různých oborech, s fyzioterapeuty, maséry, etikoterapeuty a se spoustou dalších odborníku, abychom mohli pracovat s každým klientem opravdu individuálně, přesně podle jeho potřeb a možností.

A že nám to funguje dokazují spokojení klienti, ze kterých se často stali naši přátelé a snad i to, že pořádáme a účastníme se jako hosté různých přednášek a workšopů zaměřených hlavně na zdravotní prevenci, čas od času si nás pozvou do televize, ať už do Dobrého rána na ČT nebo do hlavních večerních zpráv na TV Nova, čas od času se na nás obrátí coby na odborníky z časopisů jako jsou např. Vlasta a ABC, kde se řešilo stravování předškolních a školních dětí, a jiné drobné úspěchy, které nám dodávají sílu a víru, že to co děláme, děláme správně.

 

Za celý tým Centra Vitality Na Dlani

Jiří Gavar

Výživový poradce tělem i duší J